Praktické rady pro začínající cestovatele na Madagaskaru

Jedete na Madagaskar? Nevíte jak na to?

kdy vyrazit
víza
doprava z Evropy
na Madagaskar
doprava
na Madagaskaru


ubytování

stravování
bezpečnost
očkování
národní parky
a rezervace

jazyk

vývoz přírodnin

zážitky
a zkušenosti ostatních cestovatelů


Lemuria Travel
Tato stránka je určena všem, kteří se rozhodli vycestovat na Madagaskar na vlastní pěst bez pomoci cestovní kanceláře (vřele takový způsob doporučuji) a činí tak poprvé. Beru přitom zvláštní zřetel na poutníky, kteří mají do kapsy spíš hlouběji a potřebují informace pro prvních pár dnů, než se sami zorientují. Toto omezení si kladu zejména proto, že sám netuším, jak si má na Madagaskaru počínat člověk bohatý. I když jednu radu bych snad přece jen měl i pro takový případ. Odevzdejte se hned na letišti do péče prvního Malgaše, který vás osloví – za dostatečné peníze (a bude jich požadovat čím dál víc) zajístí on a jeho početní přátelé a známí opravdu cokoliv. Ale vážně: madagaskarské cestovní kanceláře dnes již dokáží připravit téměř libovolnou trasu podle vašich požadavků. Je to jen o něco dražší, než když si to celé zorganizujete sami, a navíc mají místní cestovky již své zaběhané postupy a vyšlapané trasy, takže musíte počítat s tím, že věci se budou odehrávat tak, jak to někdo jiný naplánoval a těžko někde vybočíte.
Jsem si dobře vědom, že čerpám z vlastních zážitků a tudíž jsou podávané informace subjektivní, omezené v čase a uznávám, že v některém dílčím případě může být zkušenost někoho jiného i zcela protichůdná. Tomu se snad ani vyhnou nelze. Pro jistotu však budiž řečeno, že vycházím z cest v letech 1993, 1998, 2001, 2004 a 2006 a zahrnuji i další údaje, které mám z druhé ruky od přátel a známých, kteří Madagaskar rovněž navštívili, jakož i od svých malgašských kamarádů, kteří žijí v České republice. A budiž rovněž řečeno, že nic z následujích řádek není vymyšleno ani přikrášleno (píši to s vědomím, že mi stejně nebudete věřit).
Budu velmi rád, když mi sdělíte své připomínky k této stránce. Zejména přijde-li vám, že je něco špatně nebo že vám tu něco chybí, budu moc rád, když se to dozvím (na adrese hosek@vesmir.cz). Rád pak něco zajímavého doplním, nebo chybu opravím.

Pavel Hošek

Potřebujete poradit i s jinými zeměmi?
Zkuste http://www.radynacestu.cz

 


zpět na
domovskou stránku
expedice LEMURIA