Když jsme přiletěli do Tany 19. 2., tak nám taxikář říkal, že 2 týdny dost pršelo. Nám pršelo až 23. 2. v parku Montagne d’Ambre. Celý den, hodně. Pak nás trochu deště chytlo na cestě z Ambilobe do Sambavy (26.–27. 2.), ale jen přeháňky. Pak pršelo dost během dvou nocí 6. a 7. 3., když jsme pluli lodí z Maroansetry do Mananary. Bylo tam mezipřistání s čekáním celý den. Byla to asi 15 m dlouhá cargo loď. Pochopili jsme, že tam ty lodě jezdí tak dvě nebo tři za týden. Kdy to přesně odplouvá a odkud, nám zjistil průvodce. Co jsme sháněli informace, tak o lodích pro turisty jsme neslyšeli. Na druhou stranu v tomto období, kdy jsme za 3 týdny, než jsme se dostali do Tamatave, viděli cca 10 bělochů, by se to dalo pochopit. Ale myslím, že ani v turistickém období to nebude lepší.

Z Mananary dál už jsme jeli 4×4 taxi-broussem. 14. 3. pak začalo pršet a de facto nepřestalo až do odletu 17. 3., takhle jsme si nějak predstavovali suchý období – moc vody nespadlo, ale moc pršet taky nepřestávalo.

Asi víte, že 15. 3. východní pobřeží dost poničil cyklon. Na své stránce dole mám nějaké odkazy, asi to bylo dost zlý, zahynuly bohužel desítky lidí. My v té době byli už na cestě z Ankarany do Tany.

Jan Pechanec
(podrobně a anglicky na http://www.devnull.cz/madagascar/)


Zpět na domovskou stránku Expedice LEMURIA
Domovská stránka Expedice LEMURIA