Zaslíbená země přírodovědců, země s neobyčejnou faunou a flórou, země obývaná Malgaši – to je Madagaskar. Není divu, že o jeho poznání snila i trojice mladých ústeckých přírodovědců. Tak se zrodil plán expedice Lemuria. Jenže od klukovského snu do realizace uplynulo hodně vody. Každého člena expedice zavál osud i povinnosti jinam. Společná touha po Madagaskaru však zůstala.
Trojlístek autorů tvoří Jiří Bálek, herpetolog – odborník na obojživelníky a plazy, jinak kameraman geografického magazínu Koktejl, RNMgr. Pavel Hošek, entomolog – odborník na hmyz, jinak redaktor přírodovědeckého časopisu Vesmír, a ing. Libor Kunte, botanik se specializací na sukulentní rostliny, dnes ředitel Zahradnické a zemědělské školy v Děčíně – Libverdě. Všichni tři jsou zkušenými fotografy a pozorovateli. Dokázali opakovaně navštívit zemi svých snů a zachytit na fotografiích i změny, které ji v dobrém i zlém provázejí.
Věřím, že předložený soubor fotografií pomůže návštěvníkovi vytvořit si reálnější představu o bohatství i kráse Madagaskaru. Obzvláště je přínosný pro nás, kteří jsme neměli tu čest vidět tento unikátní ostrov na vlastní oči. Za to patří upřímný dík autorům i pořadatelům.

Petr Voženílek

P.S.  Měl jsem v životě štěstí a poznal několik osobností. Jsem rád, že mezi ně patří i Jirka, Pavel a Libor, kteří dovedou rozdávat radost z žití i radost z vědění.


Zpět na domovskou stránku Expedice LEMURIA
Domovská stránka Expedice LEMURIA