Banány, limetky, papáje, pálivé papričky, kokosové ořechy, ale i ryby, kuřata či kus hovězího. S tím vším se můžete na Madagaskaru setkat téměř na každé větší tržnici. Narazíte tu však i na řadu zcela neznámých rostlin a výjimkou není ani stánek s hromádkami kůry, popsaných dřívek, nasušených listů ap. Malgaši totiž bravurně ovládají „zelenou“ medicínu. Natolik bravurně, že se od nich dodnes učí celý svět. Nejznámějším případem je barvínek Catharanthus roseus, který se již řadu let s úspěchem využívá po celém světě k léčbě některých typů leukémie. 
Po nákupu na tržnici většinou zaplatíte úplně zteřelými bankovkami, které jsou nevábně hnědé a papírem připomínají jednovrstvý hygienický kapesníček. Daleko příjemnější je skutečnost, že skoro každý prodavač za slušný nákup nabídne kupujícímu i kado – nebo-li dárek ve formě „přídavku“ ke kupovanému zboží. No a pokud se prodávající k navýšení nákupu příliš nemá, je potřeba mu bezostyšně naznačit, že jste na dárečky zvyklí… 
 
Zpět na domovskou stránku Expedice LEMURIA Zpět na úvodní stránku výstavy MADAGASKAR - svět sám pro sebe (Ústí nad Labem, 1999–2000)
Domovská stránka Expedice LEMURIA úvodní stránka výstavy